I forbindelse med Webdagene 2009 (www.webdagene.no) holdt Jostein Magnusen i dag foredraget "Norges beste nettsteder". I foredraget hadde han med seg én Oskarstatuett som han delte ut til Kongsvinger kommune som en symbolsk pris for å ha den beste websatsningen i Norge. Den ble gitt til Kongsvinger kommune for sitt unike arbeid med å møte brukere via ulike kanaler.
Best på spenstig innhold
- Kongsvinger kommune våger å eksperimentere med mange ulike sosiale nettkanaler og ulike konsept, med koblinger til blant annet Facebook, Twitter, Youtube, blogger, wiki og lignende. Dessuten har de lykkes med mye godt innhold på selve nettstedet, mente Magnussen.
Jostein er gründer av NetLife Research, og en av Norges mest profilerte fagpersoner innen brukervennlighet og brukeropplevelse.
Se også artikkelen til Digi.no om saken.