En magisk dag i Byparken

I går var en helt spesiell dag for skolestarterne fra tre barnehager i Kongsvinger. De fikk være med på å så en blomstereng i Byparken, som en del av feiringen av parkens 100-årsjubileum. Barna var ivrige og engasjerte, og det var en glede å se dem delta i denne flotte begivenheten.

Læring om naturens små hjelpere

Før såinga fikk barna lære om insekter, bier og blomster som trives i en blomstereng. Dette ble gjort gjennom et spennende og engasjerende opplegg med La humla suse 🐝🌼. Barna fikk innsikt i hvordan disse små skapningene bidrar til økosystemet og hvorfor det er viktig å ta vare på dem.

Byparken fyller 100 år!

Anledningen? Byparken fyller 100 år i 2025! Dette markeres gjennom hele året med aktiviteter som inviterer både små og store inn i parken. Byparken har vært en møteplass i 100 år, og nå ser vi framover – og sier 100 år – 100 muligheter!

Bli med på feiringen!

Følg med og bli med – dette jubileet feirer vi sammen! Les mer om byjubileet her.