Hverdagsglede på Hov – på tur med elsykkel
På Hov skapes gode hverdagsøyeblikk gjennom trygge og tilrettelagte opplevelser i nærmiljøet. En sykkeltur kan romme både mestring, frisk luft og mye spennende å se
På Hov skapes gode hverdagsøyeblikk gjennom trygge og tilrettelagte opplevelser i nærmiljøet. En sykkeltur kan romme både mestring, frisk luft og mye spennende å se
Nettverksgruppene ved Glåmdal interkommunale Krisesenter gir håp, fellesskap og støtte til både voksne og barn – også etter utflytting.
Hver 14. dag fylles fellesstuen på Austbo med musikk, sang og smil når demensforeningen inviterer til minikonsert for beboerne.
På Skyrud Demenssenter er måltidene mer enn bare mat. De er samlingspunkter som skaper rytme i dagen, vekker minner og gir rom for gode samtaler. I uke 11 har både kjøkken, fellesområder og spisestuer vært fylt av aktivitet, latter og duften av hjemmelaget mat.
Kongsvinger får nå Sterk og stødig – et treningstilbud for seniorer som ønsker bedre balanse og styrke. Fire grupper starter opp i uke 15.
Barnehagene i Kongsvinger ønsker å gi barna bedre matopplevelser og tydeligere og like retningslinjer for måltidene i barnehagene.